Vokiški kalėdiniai sausainiai – Caroline’s Cooking

Vokiški kalėdiniai sausainiai yra įvairesni nei tik meduoliai. Taip, daugelis jų naudoja prieskonius, bet jų yra labai daug. Kurį iš šių skanių tradicinių kalėdinių sausainių paragausite pirmiausia?

tradiciniai vokiški kalėdiniai sausainiai

Daugelis šalių turi tradiciją kepti specialius sausainius kaip dalį savo Kalėdų tradicijų. Manoma, kad kilmė atsirado dėl to, kad tokie ingredientai kaip cukrus buvo brangūs ir todėl buvo skirti ypatingoms progoms.

Kai prieskoniai buvo atrasti Azijoje ir sugrąžinti į Europą, jie buvo įtraukti į tokius skanėstus kaip kalėdiniai sausainiai. Cinamonas, muskato riešutas, kvapieji pipirai ir kiti tapo pagrindine šventinio kepimo dalimi.

Vokiški lazdyno riešutų kalėdiniai sausainiai

Vokiečių sausainių tradicija

Vokietija turi daug Kalėdų tradicijų, o sausainiai yra didelė jų dalis. Žmonės, eidami aplankyti šventiniu laikotarpiu, dažnai su savimi pasiima sausainius. Taip pat kavinėse ar namuose jums gali būti patiektas sausainis kartu su puodeliu Gluhwein (vokiško karšto vyno) kavos. Nors gyvendama Vokietijoje ant lėkštės dažniau turėdavau gabalėlį stolle, bet ir tuo nesiskundžiau!

Nors daugelis žmonių kepa patys, Vokietijos kalėdiniuose turguose (Christkindlmarkt) taip pat pamatysite daugybę kalėdinių sausainių. Iš įvairių turgų, kuriuose lankiausi, įmantriai dekoruoti meduoliai (lebkuchen) ir pfeffernusse yra turgaus mėgstamiausi.

juoda lėkštė su keturiais vokiškais imbieriniais sausainiais su kitais ant lentynos ir kalėdinėmis dekoracijomis kitose pusėse

Kodėl žmonės stato meduolių namelius?

Vokiškos kepimo tradicijos labai apima prieskonių naudojimą, o meduoliai yra puikus pavyzdys. Imbierinių namų statyba išpopuliarėjo po to, kai broliai Grimai išleido savo kolekciją Pasakos.

Hanselio ir Gretel istorija įkvėpė žmones sukurti savo saldainiais apkrautą meduolių namelį. Tai tradicija, išplitusi ir kitose šalyse, ir smagus užsiėmimas su vaikais, jei norėsite išbandyti! Tiesiog atminkite, kad namuose naudojamuose meduoliuose paprastai yra daugiau miltų nei įprastuose „valgomuose“ meduoliuose, kad jie būtų tvirtesni, todėl skonis gali šiek tiek skirtis.

Už meduolių

Tačiau galbūt nežinote, kokie įvairūs gali būti vokiški kalėdiniai sausainiai. Nors daugelis naudoja panašius prieskonius į meduolius, daugelis jų turi tik vieną pagrindinį prieskonį ir yra skirtingų formų. Pažvelkite į žemiau esantį sąrašą!

Tradiciniai vokiški kalėdiniai sausainiai

Meduolių variacijos

Imbieriniai sausainiai

Meduoliai

Lebkuchen yra vienas iš klasikiniausių vokiškų kalėdinių sausainių, pagardintas prieskonių ir riešutų mišiniu. Jie beveik visada yra glazūruoti, arba su paprastu glaistu, arba su šokoladu. (Receptas čia iš Saving Room for Dessert.)

Vokiški pfeffernusse sausainiai

Pfeffernusse

Tai taip pat iš esmės yra meduolių variantas. Pavadinimas pažodžiui verčiamas kaip „pipiriniai riešutai“, nes tai labai prieskoniniai kąsneliai, apibarstyti cukraus pudra. (Receptas čia iš Jei duosite blondinei virtuvę.)

Vokiški imbieriniai sausainiai

Vokiški imbieriniai sausainiai

Yra daug daugiau meduolių variantų, tačiau tai yra gana klasikinis skonių derinys ir apie ką dauguma žmonių šiais laikais pagalvotų, kai sakote meduoliai. Šiame recepte naudojamas sviestas ir prieskonių mišinys, tačiau nėra nieko neįprasto. (Receptas čia iš Cooking with Carlee.)

Vieno prieskonio sausainiai

Lėkštė vokiškų imbierinių sausainių (ingwerplätchen) su vėsinimo lentyna už nugaros ir šventine puošmena bei medžiaga šone

German Ginger Cookies – imbieriniai sausainiai

Šių sausainių negalima painioti su meduoliais. Jie turi daugiau panašumų su cukriniais sausainiais, bet su imbieru, įmaišytu į tešlą. Su tešla tikrai lengva dirbti ir supjaustyti šventinėmis formomis. Paprastai jie yra dekoruoti šokolado glaistu.

zimtsterne sausainiai

Cinamono žvaigždės – Zimtsterne

Pavadinimas šiuose slapukuose pasako viską. Šie cinamono skonio sausainiai supjaustomi žvaigždžių formomis, tada glazūruojami tam tikru meringu glaistu. (Receptas čia iš Christina’s Cucina.)

Riešutų pagrindo sausainiai

Vokiški lazdyno riešutų kalėdiniai sausainiai

Vokiški lazdyno riešutų sausainiai – lazdyno riešutų sausainiai

Šie sausainiai gaminami iš maltų lazdyno riešutų, kad būtų skanus neįprastas riešutų skonis. Galite palikti juos paprastus arba papuošti šiek tiek glaistu.

Basler brunsli (šveicariški šokoladiniai migdoliniai sausainiai), vienas stovi ant galo prieš krūvą

Basleris Brunslis

Gerai, techniškai tai yra šveicariški, o ne vokiški, bet jie yra iš vokiškai kalbančios dalies! Šie maži sausainiai yra skanus šokolado, migdolų ir kai kurių prieskonių mišinys ir yra natūraliai be glitimo.

lazdyno riešutų meringue sausainiai

Lazdyno riešutų meringue sausainiai

Vokiškų sausainių rinkiniuose rasite įvairių formų macaroon ir macaron panašių sausainių, o šie lazdyno riešutų meringiai yra vienas iš jų. Lengvas, riešutinis ir lengvai pagaminamas. (Receptas čia iš Žemės, maisto ir ugnies.)

namų draugų sausainiai

namų draugai

Šių sausainių pavadinimas pažodžiui verčiamas kaip „namų draugai“ arba namų draugai. Nežinau, ar taip yra todėl, kad norėsite pakviesti juos į savo namus! Vietoj to, kad sausainiai būtų riešutai, ant vieno iš sausainių sluoksnių yra marcipano sluoksnis, o ant viršaus yra abrikosų uogienės sluoksniai ir šokoladas. (Receptas čia iš levandų ir makaronų.)

Vaniliniai sausainiai (arba mišraus skonio)

vanillekipferl sausainiai

Vanilinis vištienos šerdis

Šie sausainiai yra pagardinti vanile ir formuojami į mažus pusmėnulius. Tada jie apvoliojami milteliniame cukruje (idealiu atveju ir vaniliniame), todėl valgyti gali būti šiek tiek netvarkinga! Galima teigti, kad tai yra austriška, tačiau jų rasite ir Vokietijoje. (Receptas čia iš Curious Cuisiniere.)

spritz sausainiai

Spritzgebäck – „Spritz“ slapukai

„Spritz“ sausainiai randami ne tik Vokietijoje, bet ir Italijoje bei Skandinavijoje. Tačiau pavadinimas yra vokiškas iš „spritzen“, reiškiančio „purkšti“, nes jie dažniausiai gaminami naudojant sausainių presą. Jie būna kelių skonių, dažniausiai riešutų, pavyzdžiui, lazdyno riešutų ar migdolų, arba kartais paprastesnės vanilės, taip pat gali būti spalvoti ir (arba) glazūruoti. (Receptas čia iš Saving Room for Dessert.)

Kokios jūsų kepimo tradicijos? Kuriuos iš šių sausainių bandėte ir kuriuos bandysite toliau?

Gaukite daugiau šventinio kepimo įkvėpimo:

Nepamirškite prisegti vėliau!

Tradiciniai vokiški kalėdiniai sausainiai būna įvairių skanių formų – nuo ​​meduolių iki vieno prieskonio sausainių ir riešutų kąsnelių.  Šis skanus sąrašas turi kažką kiekvienam.  Išbandykite juos visus!  #kalėdiniaislapukai #vokiškislapukai #tradiciniaislapukai #atostogos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *