Maistas Bolonijoje: ką valgyti ir patirti

Italija apskritai yra puiki maistui, tačiau maistas Bolonijoje yra tikrai ypatingas. Rajone yra vieni iš labiausiai gerbiamų maisto produktų pasaulyje, taip pat namų klasika. Tai yra maisto potyriai, kurių negalite praleisti!

Maistas Bolonijoje: ką valgyti ir patirti

Jei esate čia nuolatinis lankytojas, galbūt prisiminsite, kaip minėjau praėjusių metų kelionę į Boloniją, kai dalinausi savo prosciutto salotomis su persikais ir mocarela. Prisipažinsiu, kad mes atvykome daugiau atsitiktinai, o ne dėl dizaino, bet tai tikrai yra svajonių vieta, kurią reikia aplankyti, jei mėgstate maistą (juokinga, aš tai darau).

Maniau, kad atėjo laikas pasidalinti kai kuriomis mūsų geriausiomis Bolonijos maisto patirtimis!

Bolonija: Italijos gurmanų širdis

Žinoma, Italija yra šalis, kurioje maistas yra svarbiausias kasdienio gyvenimo dalykas. Galų gale, be daugelio kitų dalykų, jie mums davė makaronų, picos ir želato. Niekur tai nėra taip tiesa, kaip Emilijoje-Romanijoje, regione, kuriam priklauso Bolonija. Tai sena tradicinės italų virtuvės šerdis, apie kurį žmonės dažnai galvoja, net jei ir nesąmoningai, kalbėdami apie tradicinę italų virtuvę.

Galbūt nežinote pavadinimo, bet tikrai žinosite kai kuriuos ikoniškus jo eksporto gaminius: Prosciutto di Parma (Parmos kumpis), Parmigiano Reggiano (parmezanas) ir Aceto Balsamico di Modena (balzaminis actas). Ir tai dar prieš net paminėdamas „tikrąjį“ Bolonijos padažą.

maistas Bolonijoje: valgymas ragu

Išbandykite autentišką ragù alla Bolognese (originali Bolonijos)

Pirmoji taisyklė, kai užsisakote Bolonijos „Bolognese“: neprašykite Bolonijos spagečių. Klasikinio mėsos padažo patiekimas su spagečiais čia ne taip. Tradiciškai ragù alla Bolognese patiekiamas su tagliatelle arba kitais plačiais, ilgais makaronais, tokiais kaip fettuccini ir pappardelle.

Kitas dalykas yra tai, kad gerai pagaminto ragù skonis tikriausiai nėra panašus į jus. Tradicinio padažo padaže yra tik šiek tiek pomidorų ir šiek tiek vyno, pancetta ir pieno. Troškinama ilgai, kad padažas sutirštėtų ir susimaišytų visi skoniai. Jį rasite visame mieste, tad bent kartą tikrai galėsite tai patirti.

maistas Bolonijoje – tortellini ir kiti makaronai turguje

Mėgaukitės rankų darbo tortellini (kitu garsiu makaronų eksportu)

Tiek Bolonija, tiek netoliese esanti Modena teigia, kad tortellini išradimas yra jų pačių, ir, žinoma, tai yra diskusijos, kurios gali būti niekada neišspręstos, atsižvelgiant į tai, kiek jiems metų. 1800-aisiais sukurta legenda davė kompromisą, kad tai yra miestas tarp dviejų.

Šiomis dienomis tortellini ir šiek tiek didesni tortelloni gaminami pramoniniu mastu ir parduodami visame pasaulyje. Tačiau masinės gamybos versijose nėra nieko ranka pagaminto, todėl tikrai verta pabandyti, kol esate ten.

Dauguma save gerbiančių restoranų pasidarys patys, o kai kurie, sakome, su atviromis virtuvėmis, kur pamatysite paruoštus maisto ruošimo padėklus. Tortellini paprastai užpildomi mėsos mišiniu kartu su parmezanu.

Klasikinis būdas jais mėgautis Bolonijoje yra kaip tortellini brodo, kur išrūgos patiekiamos sodžiame sultinyje.

maistas Bolonijoje – senas turgaus delikatesas

Išbandykite senąjį Bolonijos maisto turgų ir paragaukite vyno bei salumio

Netoli katedros Bolonijos centre yra rajonas, kuris anksčiau buvo pagrindinis maisto turgus, o dabar čia yra daugybė mažų maisto parduotuvių, delikatesų ir barų. Tai puiki vieta šokinėti bare ir užkąsti salumi – įvairios vytintos mėsos ir dešrų, taip pat sūrio.

Jei būdami galite gaminti maistą patys, tai taip pat puiki vieta pasiimti aukštos kokybės ingredientų, įskaitant sūrį, šviežius produktus ir ką tik pagamintus makaronus. Rasite nuostabų masyvą, kuris toks viliojantis.

brandintas Parmos kumpis

Apsilankykite pas prosciutto gamintoją

Mums pasisekė, kad šiomis dienomis daugelyje pasaulio vietų galime įsigyti Prosciutto di Parma, kuris tikrai yra vienas geriausių vytintų kumpių. Tačiau net kaip žmogus, kuris daug kartų bandė vytintą mėsą ir lankėsi baruose su kabančiu kumpiu, turiu pasakyti, kad apsilankymas pas prosciutto gamintoją buvo kažkas kita. Ore džiūstančių kabančių kumpių eilės tikrai yra kažkas ypatingo.

Kaip rodo pavadinimas, vieta, kurią norite pamatyti, yra netoli Parmos, kuri yra netoli Bolonijos. Kelionę galima suorganizuoti įvairiais būdais – su kai kuriais galite susiorganizuoti patys, bet beveik neabejotinai lengviausia yra apsilankyti, kaip mes darėme, ir daugeliu atvejų derinti bent su apsilankymu pas Parmigiano Reggiano gamintoją, jei ne daugiau. .

maistas Bolonijoje: ekskursija po Parmigiano reggiano

Žiūrėkite, kaip gaminamas Parmigiano Reggiano

Kaip minėta aukščiau, toje pačioje kelionėje kaip ir prosciutto gamintojas aplankėme parmezano gamintoją. Buvo puiku matyti įvairius garsiojo sūrio gamybos etapus ir ypač didžiulius sūrių bokštus, kai jie sensta.

Svarbiausia, žinoma, buvo galimybė paragauti skirtingo amžiaus Parmigiano Reggiano ir iš tikrųjų suprasti, ką brandinimas daro tiek skoniui, tiek tekstūrai. Pas gamintoją taip pat buvo maža parduotuvė ir natūralu, kad negalėjome atsispirti pasiimti blokelio parsinešti namo (nes užsandarintas jis veikia išėmus iš šaldytuvo, tai buvo puiki žinia).

Mūsų grupėje buvo pokštas, kad mano sūnus buvo pirmas kiekvienoje degustacijoje! Jei dar nežinojote iš kitų įrašų, esame sūrių mėgėjų šeima, todėl tai buvo nuostabi patirtis mums visiems.

maistas Bolonijoje: parmigiano reggiano degustacija

Paragaukite balzaminio acto

Asmeniškai aš esu didelis balzamiko gerbėjas ir kadangi planavome vežti vaikus apžiūrėti Enzo Ferrari muziejaus Modenoje, netoli Bolonijos, atrodė teisinga tai susieti su apsilankymu pas balzamiko acto gamintoją.

Nebuvau tikra, kaip vaikams patiks šis, bet iš tikrųjų jiems labai patiko ragauti kiekvieną jiems duotą pavyzdį. Esu tikras, kad taip yra daugiausia todėl, kad lankėmės pas seniausią gamintoją, Priimk Giustikuri gamina tiek vertinamą tradicinį balzaminį actą, tiek ir mažiau sendintas versijas, blazes ir baltąjį balzaminį actą.

Bolonijos maistas – balzaminio acto degustacija

Buvo įdomu sužinoti apie procesą ir paragauti įvairių produktų po medžiais lauke. Vėlgi, jūs tikrai galėjote paragauti skirtumo tarp skirtingų amžių ir pan., ir buvo beveik neįmanoma nepasiimti kai kurių parsinešti namo.

Mums patiko prodiuseris, pas kurį lankėmės savarankiškai, ir tai nebuvo sunku susitarti. Daugelyje prosciutto ir parmezano gamintojų turų yra galimybė prie turo pridėti ir balzamiko apsilankymą, todėl tai dar vienas būdas pamatyti procesą, nors tikslūs produktai įvairiose vietose skiriasi.

Bolonijos maistas – balzaminio acto palėpė

Daugiau maisto Bolonijoje paragauti

Tai buvo mūsų svarbiausi dalykai, tačiau, žinoma, yra daug daugiau maisto produktų, kuriuos galima paragauti daugybėje kavinių ir restoranų visame mieste ir apylinkėse. Visur rasite puikių gelato (itališkų ledų), o iš tikrųjų yra a Gelato muziejus netoli Bolonijos, kurios nespėjome aplankyti.

Kita vieta, kurios nespėjome aplankyti, bet skamba nuostabiai kitam apsilankymui FICO Eataly World – Jei esate bet kurio Eataly restorano / turgaus gerbėjas kitur, tai yra didelė idėja. Daug restoranų ir maisto gamybos vienoje vietoje.

Bolonijoje taip pat yra delikatesų mėsa, žinoma kaip Bolonija už šalies ribų, ten vadinama mortadella. Verta įsigyti sumuštinio arba iš ten esančio delikateso, kad išbandytumėte tikrą daiktą iš šaltinio.

Ir jei turite laiko dar vienai prodiuserių kelionei, Bolonijos regionas yra gimtinė Lambrusco vynai taip pat. Jie gali turėti šiek tiek ne tokią puikią reputaciją nuo praėjusių metų, tačiau apsilankymas vyninėje visada yra ypatinga patirtis. Taip pat, žinoma, kaip minėjau aukščiau, Bolonijos baruose ir restoranuose galite paragauti puikių vynų iš šio regiono.

Maistas Bolonijoje yra tokia pagrindinė kasdienio gyvenimo dalis, todėl yra daugybė būdų, kaip jį patirti svečiui. Nuo to, ką galite lengvai pasiekti mieste, iki lengvai pasiekiamų maisto gamintojų rajone, yra tiek daug ką tyrinėti, valgyti ir mėgautis!

Norite paragauti Bolonijos regiono patiekalų namuose? Išbandykite šiuos receptus:

Ieškote daugiau kelionių idėjų? Pasisemkite daug idėjų mano įraše „Paryžius su vaikais“ apie veiklą, maistą ir žaidimus tame puikiame mieste (ne tik vaikams!).

Nepamirškite prisegti vėliau!

Maistas Bolonijoje: ką valgyti ir patirti.  Italija apskritai yra puiki maistui, tačiau maistas Bolonijoje yra tikrai ypatingas.  Rajone yra vieni iš labiausiai gerbiamų maisto produktų pasaulyje, taip pat namų klasika.  Tai yra maisto potyriai, kurių negalite praleisti!  #maistokelionės #bolonija #maistopatyrimai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *