Kaip pasigaminti rizotą – skanu

Pagaminkime rizotą tikru būdu!! Kai kuriems rizotas gali būti bauginantis, tačiau tai tikrai nebūtinai turi būti su nuosekliomis instrukcijomis. Tai paprasta ir kiekvieną kartą būna kreminės ir skanios tekstūros. Toks puikus garnyras ar pagrindinis patiekalas!

Nesvarbu, ar ieškote įmantraus patiekalo, skirto kompanijai, ar paprastos savaitės vakarienės, šis risotto gaminimo būdas nenuvils!

Nemanau, kad mes kada nors kalbėjome apie mano meilės romaną su Risotto. Tai mano absoliutus mėgstamiausias itališkas patiekalas, EVER!!! Kreminiai ryžiai, kuriuose iš tikrųjų nėra jokių kreminių ingredientų, tačiau jie vis tiek pasižymi kreminės ir sodrios konsistencijos patogiam maistui. Gaminu reguliariai. Ir reguliariai, bent kartą per mėnesį.

Risotto yra mano patogumo maisto idėja. Pamirškite makaronus, dėl šių dalykų bet koks patiekalas atrodo nuostabus! Suderintas su skaniais baltymais, tokiais kaip mano citrininė vištienos piccata arba obuolių sidro kiaulienos kotletai, ir skani sekmadienio vakarienė. Pagrindinis ingredientas yra baltasis vynas, nes jis prasideda kaip skanus pasakiško skonio pagrindas. Pažįstu kelis žmones, kuriuos gąsdina rizoto gaminimas, bet tu neturėtum to daryti!! Pateiksiu jums savo „kvailių patikrinimo“ metodą, kuris reikalauja dėmesio, bet yra to vertas. Aš čia pridėjau rudeniško skanumo su moliūgais, grybais ir šalavijais.

Šį rizotą nesunkiai pagaminsite maždaug per 30 minučių. Reikia šiek tiek pamaišyti, bet tai tikrai nėra sunku! Pradėkime!

Ingredientai, kurių reikia risotto gamybai

 • Arborio ryžiai: šie itališko stiliaus ryžiai skiriasi nuo tradicinių ryžių. Kepant skystyje jis ne tik plečiasi, bet ir išskiria krakmolą, kuris sukuria kreminę tekstūrą!
 • Askaloniniai česnakai: Savo rizotą pradedu troškindama askaloninius česnakus ir česnakus. Čia jums reikės tik 1
 • Česnakai: smulkiai pjaustyti arba sumalti!
 • baltas vynas: Man čia patinka Sauvignon Blanc. Vynas iš pradžių suteikia rizoto gilumo ir skonio, todėl tai būtina! Jei neturite vyno, visada galite naudoti tik sultinį.
 • Sultinys: čia galite naudoti vištienos arba daržovių sultinį
 • Grybai: Paprastai į savo rizotą visada dedu grybų! Žemiškas ir skanus priedas.
 • Papildomi priedai: Šiam rudens variantui pridėjau pjaustytą sviestinį moliūgą, o viršui – kapotų šalavijų. Man taip pat patinka parmezano sūris papuošimui!

30 minučių kepimo laikas!

Norint pagaminti tobulą risotto, svarbu maišyti, maišyti ir dar šiek tiek maišyti!! Naudodamas šį variantą pradedu nuo askaloninių česnakų, česnakų, moliūgų ir grybų troškinimo. Išėmiau daržoves, išskyrus keletą askaloninių česnakų likučių, tada įdėjau Arborio ryžių. Jūs nenorite, kad daržovės taptų minkštos. Po kelių minučių rizoto patroškinkite, pradėkite pirmąjį skysčio raundą. Aš visada pradedu nuo sauso baltojo vyno (čia mano mėgstamiausias yra Sauvignon Blanc). Palaukite, kol skystis susigers, prieš pildami kitą skysčio etapą!

Po vyno įpilu daržovių (kartais vištienos) sultinio, po puodelį. Prieš pildami daugiau sultinio, palaukite, kol skystis susigers kiekviename raunde. Bendras rizoto gaminimo laikas yra maždaug 30 minučių. Taigi jūs, vaikinai, to verta!! Jūs pradėsite pastebėti kreminę tekstūrą. Baigus virti rizotą, įmečiau daržoves ir šviežią šalaviją. Parmezano sūris irgi pasakiškas, bet nebūtinas.

Risotto patarimai

Kaip jau minėjau aukščiau, turite nuolat maišyti (tačiau ir ne per daug, kad į rizotą patektų oro perteklius) ir būtinai įpilkite kitą skysčio raundą, kai tik didžioji dalis skysčio susigers, po 1 puodelį vienu metu. Tai leidžia Kitas patarimas, kuris puikiai tinka su rizoto, laikykite sultinį šiltą. Jis geriau įsigers ir suteiks kreminio krakmolo. Galiausiai, nepersistenkite! Risotto panašus į makaronus ir norisi al dente.

Ar galite laikyti rizotą ir mėgautis vėliau?

Tai nėra tiksliai rekomenduojama. Pasėdėjus šaldytuve ir vėl pakaitinus, jis būna minkštesnis. Dar galite mėgautis likučiais, tačiau rizotas nėra paruoštas patiekalas.

Patiekite savo rizotą pagal šiuos receptus

Risotto puikiai tinka kaip savarankiškas patiekalas. Tačiau derinti su baltymais ar salotomis visada yra gera idėja!

Lengvas ir tobulai kreminis risotto

Jums patiks šis paprastas būdas pasigaminti tobuliausios kreminės tekstūros risotto! Viskas susideda per 30 minučių.

Paruošimo laikas 10 minučių

Virimo laikas 30 minučių

Bendras laikas 40 minučių

Porcijos 6 porcijos

Ingridientai

 • 3
  a.š
  alyvuogių aliejus
 • 1
  askaloniniai česnakai
  susmulkinti
 • 2
  gvazdikėliai
  česnako
  sutraiškytas
 • 10
  oz
  pjaustytų grybų
 • 12
  oz
  sviestinis moliūgas
  supjaustyti mažais kvadratėliais
 • 1.5
  puodeliai
  arborio ryžiai
 • 1
  puodelis
  sausas baltasis vynas
 • 5-6
  puodeliai
  daržovių arba vištienos sultinio
  kambario temperatūroje arba šildomas
 • 3
  a.š
  pjaustytų šviežių šalavijų

Instrukcijos

 1. Pradėkite kaitindami alyvuogių aliejų dideliame puode su storu dugnu ant vidutinės ugnies. Sudėkite askaloninius česnakus, česnaką, grybus ir moliūgą, kepkite, kol suminkštės ir grybai šiek tiek paruduos (apie 6–8 minutes). Čia galite pašalinti grybus ir moliūgą, kad jie netaptų purūs. Arba galite juos virti kartu su ryžiais, kad viskas būtų lengviau. Suberkite Arborio ryžius, gerai išmaišykite ir virkite dar apie minutę.

 2. Supilkite vyną ir nuolat maišydami troškinkite, kol skystis susigers (apie 2-3 minutes).

 3. Sumažinkite ugnį iki vidutinės, įpilkite 1 puodelį sultinio, dažnai maišydami, kol sultinys susigers.

 4. Įpilkite likusį sultinį po 1 puodelį, dažnai maišydami ir leiskite kiekvienam priedui visiškai susigerti prieš pildami kitą puodelį. Aš sunaudojau nuo 5 iki 6 puodelių. Įsitikinkite, kad ryžiai yra minkšti ir kreminiai, bet ne minkšti. Bendras kepimo laikas yra apie 30 minučių.

 5. Ant viršaus uždėkite šviežių kapotų šalavijų ir parmezano sūrio (nebūtina).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *