Filo tešla: kas tai yra ir kaip jį naudoti

Filo tešla, arba filo tešla, yra subtilus, plonas pyragas, kuris prideda kažkuo ypatingo tiek saldžių, tiek pikantiškų patiekalų. Jei norite sužinoti, kas tiksliai yra filo tešla ir kaip jį naudoti, skaitykite toliau!

Filo tešla: kas tai yra ir kaip jį naudoti, filo naudojimo pavyzdžiai

Kas yra filo tešla?

Filo arba filo tešla yra popieriaus plonumo pyragas, paplitęs Graikijos, Artimųjų Rytų ir Balkanų virtuvėje. Kai naudojate tešlą, sluoksnius sujungiate, kiekvieną sluoksnį patepdami sviestu arba aliejumi. Tai taip pat padeda jam tapti traškiu kepant. Filo dažnai užpildomas kokiu nors būdu, pavyzdžiui, klasikiniais baklavos ir börek patiekalais.

Iš ko gaminama filo/filo tešla?

Filo gaminamas iš miltų, vandens ir paprastai nedidelio kiekio aliejaus arba acto, nors kai kuriuose receptuose taip pat naudojamas kiaušinio trynys.

baklavos aušinimas inde

Kaip gaminate filo tešlą?

Iš esmės tešlą reikia labai plonai ištempti, gerai pabarstytą miltais, kad netaptų per daug lipni. Jei norite patikrinti, ar jis pakankamai plonas, pabandykite perskaityti laikraštį per tešlą.

Aš asmeniškai niekada to nedariau pats (dar!), nes tam reikia skirti pakankamai laiko, įgūdžių ir erdvės, kad einant nepriliptų vienas prie kito. Bet kada nors! Tuo tarpu paruoštus filo lakštus galima lengvai įsigyti tiek šviežių, tiek šaldytų.

Kuo skiriasi filo ir sluoksniuotoji tešla?

Nors abu pyragaičiai atrodo dribsniai, jie yra gana skirtingi. Sluoksniuota tešla yra daug tankesnė, o sviestas sujungiamas į tešlą, o ne tepamas tarp sluoksnių.

Sluoksniuotosios tešlos sluoksniuotas efektas sukuriamas iškočiojus tešlą ir užlenkus ją ant savęs prieš vėl kočiojant, vadinamą laminavimu. Dėl to sluoksniuotą tešlą paprastai pasigaminti lengviau.

pastilija, naudojant likučius, rodančius tešlos sluoksnius

Ar galiu sluoksniuotą tešlą pakeisti filo?

Yra keletas receptų, kuriais galite pakeisti sluoksniuotą tešlą, tačiau tai suteiks kitokį pojūtį. Filo yra daug trapesnė ir lengvesnė, o sluoksniuotoji tešla bus tankesnė.

Paprastai, jei naudojate filo receptams, kuriuose norite tik dribsnių tešlos, vietoj to gali tikti sluoksniuota tešla, pavyzdžiui, kai kurie užkandžiai, bet kitu atveju siūlyčiau jo nekeisti.

Šiomis dienomis yra tiek daug paruoštų filo dėklų, kurie padeda lengviau naudoti filo, todėl jums nereikės patiems atlikti sluoksniavimo proceso.

Kaip atšildyti filo tešlą?

Kaip jau sakiau, vienas iš labiausiai paplitusių būdų perkant gatavą filo tešlą yra šaldytas. Tiek paruošti, iškepti pyragaičiai (pvz., filo puodeliai / filo puodeliai), tiek nevirti lakštai turi būti atšildyti pakuotėje prieš naudojant.

skirtingų etapų lankstymo tiropita graikiško sūrio pyragaičiai

Patarimai, kaip naudoti filo tešlą

Net ir su paruoštais tešlos lakštais, filo naudoti gali būti šiek tiek sudėtinga. Kai kurie patarimai, kaip jį naudoti:

 • Svarbiausia atsiminti, kad taip bus patekę į orą, greitai išdžiūstatodėl vienu metu iš pakuotės išimkite nedidelį kiekį.
 • Įsitikinkite, kad turite savo aliejus arba lydytas sviestas paruoštas prieš išimdami pyragą, kad galėtumėte greitai dirbti.
 • Naudoti aštrus peilis perpjauti tešlos lakštus, kad nesuplyštų.
 • Naudoti konditerijos teptukas kad tolygiai išteptumėte aliejų ar sviestą.
 • Jei formuojate filo tešlą, pvz., formoje arba lipdote prie savęs, darykite tai greitai, kol sviestas neišdžius ir (arba) tešla netaps trapesnė.
 • Nesijaudinkite, jei apkepas šiek tiek sulūžtų, naudodami sviestą ar aliejų galite jį sulipti ir nepastebėsite galutinio rezultato skirtumo. Tiesiog stengiuosi nenaudoti suplėšytų lakštų, kurie bus išoriniame sluoksnyje, kad atrodytų tvarkingiau.

Tradiciniai receptai naudojant filo tešlą

Kai kurie įprasti graikų receptai naudojant filo yra šie:

 • Spanakopita (špinatų ir sūrio pyragas)
 • Tiropita (kepiniai, panašūs į börek su sūriu ir kiaušiniu)
 • Kasseropita (pyragas, pagamintas iš kasseri sūrio)
 • Bougatsa (pusryčių pyragas su kremu ir sūriu arba mėsa)
 • Galaktobour (desertas su įdaru, primenančiu kremą)

Turkijos ir Balkanų virtuvės patiekalai apima:

 • Börek (sūriu užpildyti pyragaičiai) – kartais gaminami kaip suktinukai, rūkantis brioche
 • Baklava (sluoksniuotas desertas, pripildytas riešutų ir apibarstytas medumi, taip pat rastas ir laikomas savo paties visame regione)
 • Tikvenik (bulgariškas pyragas su moliūgu)
 • Kuprotas (pyragas iš kiaušinių ir sūrio)

„Filo“ taip pat labai panašus į kitus plonus kepinius, naudojamus Šiaurės Afrikos kulinarijoje ir obuolių štrudelyje, todėl gali būti naudojamas ir štrudiams, ir tokiems patiekalams kaip pastilija (Šiaurės Afrikos mėsos pyragas).

pastilė su griežinėliu, ištraukta iš viršaus

Kiti filo tešlos lakštų naudojimo būdai

Filo tešlą taip pat galite naudoti daugeliui kitų patiekalų, pavyzdžiui, trapios arba sluoksniuotos tešlos alternatyva yra saldūs ir pikantiški pyragai arba kišeliai. Jį taip pat galima supjaustyti gabalėliais, kad būtų pagaminti užkandžiai, pavyzdžiui, mano pesto ožkos sūrio filo siuntiniai.

Pesto ožkos sūrio filo siuntiniai

Filo tešlos puodelių naudojimo būdai

Paruošti filo puodeliai yra tikrai patogu lengvai kąsnio dydžio užkandžiams ar desertams. Juos galima užpildyti įvairiais būdais ir pagaminti puikų vakarėlio kąsnį.

Kai kurios idėjos apima:

Uogų filo puodeliai su citrininiu sūrio pyrago kremu

Filo tešla yra toks universalus ingredientas, tinkantis tiek tradiciniams receptams, tiek bet kokiam jūsų kūrybiškumui, todėl išbandykite!

Nepamirškite prisegti vėliau!

Filo tešla: kas tai yra ir kaip jį naudoti. Filo tešla arba filo tešla yra subtilus, plonas pyragas, kuris prideda kažką ypatingo tiek saldiems, tiek pikantiškiems patiekalams. Jei norite sužinoti, kas tiksliai yra filo tešla ir kaip jį naudoti, skaitykite toliau! #filoplotas #teisinys #filoreceptai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *